KRIMIONLINE, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI VIDEA, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Místo lásky mladé ženy se důchodce dočkal směnky na 800 tisíc

Před čtyřmi lety se pětasedmdesátiletý Milan Velíšek z Plzně seznámil prostřednictvím inzerátu s o polovinu let mladší ženou, která si říkala Kateřina. Po opojení láskou přišlo tvrdé vystřízlivění. Žena, pravým jménem Stanislava Šůsová, mu podstrčila k podpisu dvě směnky v celkové hodnotě 800 tisíc korun, které později soudně vymáhala. Šůsová se ve středu začala zpovídat u plzeňského soudu z trestného činu podvodu.


„Už při první schůzce jsem jí půjčil deset tisíc korun. Říkala, že koupila nějakou nemovitost a už jí nezbyly peníze na opravy. Při dalším setkání mi nabídla, že se ke mně nastěhuje a budeme spolu žít. Chtěla, abych na ni přepsal polovinu domu, což jsem odmítl. Snažila se to udělat na katastru za mými zády,“ popisoval Velíšek u soudu první kontakt s obžalovanou.

Ta podle státního zástupce vymyslela další fígl, jak se na úkor důvěřivého důchodce obohatit. „Předkládala mu k podpisu různé písemnosti obsahující například seznam věcí, které má koupit, přičemž poškozený nevědomky podepsal i dvě směnky, každou ve výši 400 tisíc korun,“ uvedl žalobce Libor Řeřicha.

Že zřejmě naletěl podvodnici, zjistil Velíšek o rok později, když dostal od soudu platební rozkaz ohledně první směnky. „To jsem se poprvé dozvěděl o nějakých směnkách. U soudu jsem zjistil, že peníze po mně chce nějaká Stanislava Šůsová. Tak jsem po ní pátral a nakonec jsem zjistil, že je to stejná žena jako Kateřina,“ vypovídal dále Velíšek, který je bezdětný starý mládenec.

Žena mu prý drze řekla, že je ochotná přistoupit na splátkový kalendář. Potom už senior vše oznámil policii.

„Je to nesmysl, všechno si pan Velíšek vymyslel. Nevím, co ho k tomu vedlo,“ reagovala před soudem 38letá Šůsová, proti které je za obdobné jednání vedeno trestní řízení v Tachově.

Tvrdila, že to byl Velíšek, který si od ní půjčil 800 tisíc na rekonstrukci domku. „Předala jsem mu peníze v hotovosti a nechala si podepsat dvě směnky,“ prohlásila obžalovaná.

Tak velkou hotovost prý měla jednak z výhry ve sportce a zbytek byla půjčka od rodičů. Na to, že z údajné půjčky Velíškovi neměla žádný profit, nedokázala soudci odpovědět. Jen krčila rameny. Soud bude pokračovat výslechy dalších svědků.


(Zdroj: Krimi Zprávy Plzeň)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


KRÁLOVÁ NIKOLA
* 27.4.1998 pohřešovaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín